Tom III serii z Cormoranem Strikiem.

W trzeciej części serii całość fabuły zbudowana jest wokół Robin, to ona przejmuje „pałeczkę” w prowadzonej sprawie, wręcz rozkwita. Natomiast Strike zrzędliwy i genialny jak poprzednio.

Do agencji zostaje dostarczona przesyłka. Robin spodziewała się dodatków na ślub, a tymczasem rozpakowuje odciętą kobiecą nogę. W tej sytuacji tylko Cormoran jest w stanie zachować zimną krew – w końcu będąc śledczym w żandarmerii wojskowej widział nie jedno. Ten akt niewyobrażalnego okrucieństwa przypomina mu o sprawach, które prowadził jeszcze w trakcie kariery wojskowej. Dopadają go demony własnej przeszłości. Strike typuje policji, aż trzech możliwych kandydatów, wśród których może znajdować się nadawca przesyłki. Policyjne śledztwo skupia się na innym z mężczyzn niż zakłada detektyw, dlatego razem z Robin prowadzą niezależne śledztwo zgłębiając przeszłość i analizując obecne poczynania wszystkich trzech podejrzanych. Jedno jest pewne, każdy z nich odczuwa wobec Cormorana nienawiść i są gotowi na odwet nie przebierając w środkach. W niebezpieczeństwie znajduje się nie tylko Strike, ale także Robin. Dzięki jej bezpośredniemu zaangażowaniu w sprawę mamy okazję poznać pewne fakty z jej przeszłości, które w znacznym stopniu determinują jej charakter. Bohaterka bardzo pozytywnie nas zaskoczy umiejętnościami, które posiada.

Autorka w otoczce dobrze wykreowanej intrygi kryminalnej przemyca coraz poważniejszy problem zaburzeń psychicznych wynikających głównie z tak zwanych chorób cywilizacyjnych. Jedną z nich jest apotemnofilia, czyli uznawanie swej części ciała za obcą wraz z obsesją na punkcie amputacji. W kwestii problemów obecnych czasów warto zorientować się dokładniej, aby było wiadomo jak niektórych uniknąć.

Kochani czytelnicy, zachęcam do lektury.

slademksiazek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment