Tom III serii z Cormoranem Strikiem.

W trzeciej części serii całość fabuły zbudowana jest wokół Robin, to ona przejmuje „pałeczkę” w prowadzonej sprawie, wręcz rozkwita. Natomiast Strike zrzędliwy i genialny jak poprzednio.

Do agencji zostaje dostarczona przesyłka. Robin spodziewała się dodatków na ślub, a tymczasem rozpakowuje odciętą kobiecą nogę. W tej sytuacji tylko Cormoran jest w stanie zachować zimną krew – w końcu będąc śledczym w żandarmerii wojskowej widział nie jedno. Ten akt niewyobrażalnego okrucieństwa przypomina mu o sprawach, które prowadził jeszcze w trakcie kariery wojskowej. Dopadają go demony własnej przeszłości. Strike typuje policji, aż trzech możliwych kandydatów, wśród których może znajdować się nadawca przesyłki. Policyjne śledztwo skupia się na innym z mężczyzn niż zakłada detektyw, dlatego razem z Robin prowadzą niezależne śledztwo zgłębiając przeszłość i analizując obecne poczynania wszystkich trzech podejrzanych. Jedno jest pewne, każdy z nich odczuwa wobec Cormorana nienawiść i są gotowi na odwet nie przebierając w środkach. W niebezpieczeństwie znajduje się nie tylko Strike, ale także Robin. Dzięki jej bezpośredniemu zaangażowaniu w sprawę mamy okazję poznać pewne fakty z jej przeszłości, które w znacznym stopniu determinują jej charakter. Bohaterka bardzo pozytywnie nas zaskoczy umiejętnościami, które posiada.

Autorka w otoczce dobrze wykreowanej intrygi kryminalnej przemyca coraz poważniejszy problem zaburzeń psychicznych wynikających głównie z tak zwanych chorób cywilizacyjnych. Jedną z nich jest apotemnofilia, czyli uznawanie swej części ciała za obcą wraz z obsesją na punkcie amputacji. W kwestii problemów obecnych czasów warto zorientować się dokładniej, aby było wiadomo jak niektórych uniknąć.

Kochani czytelnicy, zachęcam do lektury.

slademksiazek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post comment