Niemożliwe staje się możliwym z Reginą Brett – „Jesteś cudem”.

Każdy z nas ma swoje plany i marzenia, sposób na przeżycie życia. Niekiedy jednak, nieprzewidziane sytuacje sprawiają, że musimy całkowicie zmienić, bądź zmodyfikować odhaczanie kolejnych punktów z listy. Historia obecnie rozgrywająca się na naszych oczach, związana z przedłużającą się pandemią oraz co chwilę zmienianymi rozporządzeniami, nakazami postępowania, restrykcjami wobec obywateli sprawiły, że musieliśmy się na chwilę zatrzymać, przeanalizować swój plan na życie i przeorganizować postrzeganie wielu spraw. Był i jest to również czas, w którym odkrywamy na nowo siebie, bądź pogłębiamy znane nam i lubiane przez nas pasje. Dla mnie osobiście był to czas, w którym w natłoku nieprzyjemnych, nacechowanych negatywnie informacji szukałam „promieni” radości i dobra. Przenosząc to na czytane lektury okazywało się, że czytałam więcej fantastyki oraz literatury motywującej do zmian. „Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym” autorstwa Reginy Brett jest jedną z tego drugiego rodzaju książek wcześniej wymienionych.

Regina Brett to amerykańska pisarka, ale przede wszystkim dziennikarka i felietonistka współpracująca na stałe między innymi z „The Plain Dealer”. Biorąc pod uwagę swoje doświadczenie oraz przeżycia, postanowiła w felietonach oraz podczas spotkań motywacyjnych pomóc ludziom nauczyć się jak osiągnąć szczęście, spokój ducha i spełnienie. Jej artykuły na łamach magazynów towarzyszą czytelnikom już od roku 1986 kiedy to debiutowała pierwszym tekstem. Zaś jej praca w formie książek jest dla nas dostępna dopiero od 2010 roku. Warto wspomnieć, że za swoje reportaże była dwukrotnie nominowana do Nagrody Pulizera.

W książce „Jesteś cudem” pisarka dzieli się z czytelnikiem różnego rodzaju opowieściami, którymi pragnie udowodnić, że szczęście zależy od nas samych. Właśnie poprzez przedstawiane historie stara się pokazać, iż od szczęścia dzielą nas tylko i wyłącznie podejmowane przez nas wybory i decyzje, które wcale nie są tak trudne jak się na pierwszy rzut oka wydają. Zaś wszelkie próby zmiany otaczającego nas świata na lepsze – są cudem. Tego rodzaju cuda są codziennie osiągalne dla każdego z nas. Autorka nie stawia przed czytelnikami zadań ponad siły i zawsze pisze z niezachwianą wiarą w człowieka, w jego dobro, dzięki któremu niemożliwe staje się możliwe. Książka Reginy Brett to swego rodzaju poradnik pomagający dostrzec i docenić siłę zmian na lepsze, których możemy dokonać samodzielnie poprzez własne postępowanie. Powinniśmy uświadomić sobie, iż posiadamy wszystko, co niezbędne by naprawić świat. Każdy z nas może stać się cudem, którego potrzebuje świat.

Charyzma, ale także refleksyjność, które mocno przebijają z kart książki, mają sporą siłę sprawczą w umyśle czytelnika. Skłaniają go do głębszego zastanowienia nad sytuacjami budującymi jego życie oraz przekonują do bycia bardziej wnikliwym obserwatorem. Te elementy z pewnością przemówiły do mnie. Autorka nie ukrywa, że wiara w Boga jest dla niej bardzo ważna, co można zauważyć w każdym praktycznie rozdziale. Z jednej strony, cenię ją za tą szczerość, która mnie osobiście motywuje do przemyślenia osobistej relacji z Bogiem. Z drugiej jednak strony obawiam się, że część czytelników z tego powodu (wszechobecności Boga) odrzuci w ogóle przesłanie Pani Brett zachęcające do większej otwartości. Forma książki zachęca do sięgania po nią – znowu i znowu, jak również sprawia, że odnajdujemy coraz to nowe inspiracje. Nie da się ukryć olbrzymiej dawki entuzjazmu oraz optymizmu, który serwuje nam autorka. Według mnie już samo to jest wystarczającym powodem do sięgnięcia po tę lekturą.

slademksiazek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post comment