Kategoria z innej beczki – „Łapy precz od żartów”

Forma artystyczna jaką jest stand-up niezwykle sugestywnie oddziałuje na moją wyobraźnię i poczucie humoru. W związku z tym, iż jestem zagorzałą fanką komików z polskiej sceny stand-upowej i cenię dobry występ pokusiłam się o zakup tej pozycji.

Abelard Giza jest założycielem i liderem Kabaretu Limo oraz stand-uperem. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, iż jest znaczącym autorytetem w tym środowisku. Koronnym punktem w jego repertuarze jest program: „Ludzie trzymajcie kapelusze”. Ponadto, stworzył teksty do magazynu satyrycznego „Chichot” oraz kilku programów telewizyjnych. Jacek Stramik, to kolega po fachu Gizy. Jest twórcą programu Smucikoń oraz autorem bloga „Komik out Stramika”. Czy połączenie takich dwóch indywidualności stand-upowej sceny może nie wypalić? Przekonajcie się osobiście.

Rodzaj twórczości jakim się parają obaj panowie opiera się w dużej mierze na charyzmie występującego oraz kontakcie jaki zainicjują z publicznością. W związku z tym, byłam niezwykle pozytywnie i otwarcie nastawiona do pomysłu powstania słowa pisanego w tym klimacie. Jak zapowiadał wydawca powinniśmy się przygotować na niezwykle wciągającą mieszankę zjadliwej ironii, czarnego humoru oraz przełamywania wszelkich granic przyzwoitości. Połączenie dwóch niezwykle wyrazistych charakterów powinno być przepisem na udany występ. Niestety, jednak nie w tym wydaniu.

Panowie wymieniają się mailami co 48 godzin, dokonując przeglądu sytuacji prywatnej, komentując wydarzenia na scenie politycznej i społecznej, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Ironiczne, często wulgarne i nieprzyzwoite, a czasem dowcipne komentarze obu panów zmuszają do myślenia. Jednak nie ma efektu wow! Być może scenicznie byłby to duet doskonały wzajemnie na siebie oddziałujący i wspaniale współpracujący z publicznością, niestety w formie papierowej mnie nie przekonują. Być może w ich wypowiedziach nie ma tabu, ani granic, ale czegoś brakuje, aby spełniało to prężnie funkcjonującą całość. Być może jest też tak, że ja po prostu czegoś nie zrozumiałam z ich wizji.

slademksiazek

1 Response

  1. An fascinating dialogue is value comment. I feel that it is best to write more on this subject, it might not be a taboo topic however usually individuals are not enough to talk on such topics. To the next. Cheers

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post comment