Bookcrossing, czyli po polsku wymiana książek!

Kiedyś istniały dla mnie jedynie wizyty w bibliotekach i wypożyczanie książek. Obecnie wachlarz możliwości w tym zakresie jest znacznie bardziej rozwinięty. Poza wypożyczaniem w bibliotekach, można oczywiście zakupić własny egzemplarz bezpośrednio w wydawnictwie, w ogólnie dostępnych księgarniach, bądź antykwariatach, czy na grupach sprzedażowych w mediach społecznościowych. Można także wymieniać się książkami ze znajomymi, bądź podczas wydarzeń organizowanych przez różnego rodzaju instytucje i firmy.

Właśnie w dniach 7-9 października – Galeria Bronowice w Krakowie po raz kolejny zorganizowała na swoim terenie wydarzenie o nazwie Bookcrossing. Książki, które przeczytałam i chciałam znaleźć dla nich nowego właściciela zaniosłam do punktu wymiany, w zamian zyskując pozycje których jeszcze nie czytałam i nie posiadam w domowej biblioteczce. To już trzecia edycja tego wydarzenia, w którym biorę udział i osobiście gorąco polecam. Oczywiście poszczególne edycje różnią się między sobą jakością przynoszonej przez uczestników literatury, jednak im szersze kręgi zatacza informacja o nim, tym propozycje książkowe są bardziej urozmaicone.

Warto wspomnieć, iż tego rodzaju wydarzeniom towarzyszą rozmaite imprezy dodatkowe. Przybierają one różne formy, wśród nich mogę wymienić między innymi: patronat wydawnictw, które ofiarują kupony rabatowe, pokazy, warsztaty kreatywne, czy mini przedstawienia kukiełkowe bądź teatralne. Podczas tegorocznego bookcrossingu były to warsztaty dla najmłodszych odwołujące się ich wyobraźni, której efektem końcowym powinna być własnoręcznie zrobiona zakładka do książki. Dla każdego coś innego, dla każdego coś interesującego.

Zastanawiam się jak inni zapatrują się na tego rodzaju wydarzenia. Chętnie poznam wasze opinie.

slademksiazek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post comment